אודות המשרד

משרדנו הינו משרד בוטיק בעל ותק של למעלה מ – 40 שנים, ונמנה על משרדי עורכי הדין המובילים בישראל בתחום דיני המשפחה והירושה, ומדי שנה מדורג בין עשרת המשרדים המובילים והמקצועיים ביותר בתחום זה על ידי הדירוגים הבינלאומיים היוקרתיים של חברות D&B  ו-BDI.

בראש המשרד עומדים עו"ד יורם ירקוני ועו"ד ענבר שנהב, אשר צברו ניסיון ומוניטין רב שנים בייצוג לקוחות בסכסוכי משפחה מורכבים בנושאי גירושין, צוואות וירושות, בארץ ומחוצה לה.

עו"ד ירקוני עמד בראש הפורום לעורכי דין לדיני משפחה וניהל את התחום המקצועי בלשכת עוה"ד בכל הקשור להשתלמויות, כנסים ואירועים במשך שנים רבות.

עו"ד שנהב היא מובילת הדור הבא בתחום דיני המשפחה והיא פרשנית הבית של "תוכנית חיסכון" עם קרן מרציאנו בערוץ N12. בעבר אף הגישה תכנית משפטית ברדיו ת"א.

מתוך רצון להתמקצע ולחדש תמיד, משרדנו מתמחה רק בתחום אחד – דיני משפחה.

משרדנו מוביל ומייצג לאורך שנים סכסוכי משפחה בינלאומיים בעלי פרופיל גבוה, לרבות הליכים העוסקים בשאלות משפטיות במשפט הזר או בנכסים מחוץ לישראל. משרדנו רשם הישגים משפטיים בטיפול בתושבים זרים בעלי נכסים ונאמנויות בישראל, אזרחים ישראלים אשר ירשו נכסים בחו"ל או תושבי חוץ אשר ירשו נכסים בישראל. משרדנו עוסק בניהול עזבונות והליכי ירושה מעבר לים, ופועל בשיתוף פעולה עם משרדי עורכי הדין המובילים בתחום דיני המשפחה בכל רחבי העולם.

המשרד זוכה לאמון מצד בתי המשפט לענייני משפחה ובתי הדין הרבניים, כאשר הוא ממונה כמנהל עזבון וכונס נכסים בתיקי גירושין וירושה סבוכים. בית המשפט רואה במשרד כשלוח מקצועי שיסייע לו בביצוע פעולות קריטיות בתיק.

בנוסף – אנו מארגנים מדי שנה כנסים מקצועיים שמהווים גם השתלמות מקצועית לקהילת עוה"ד בתחום ומשלבים אורחים מאירופה וארה"ב כדי לשלוט בחידושים גם מעבר לים.

מוכנות גבוהה והבנה שהאדם בא לפני הניצחון

מוכנות עבורנו זה עניין של דרך חיים. לשלוט בכל הפרטים הקטנים בתיק של הלקוח/ה, לחיות את הסיפור, לחשוב על דרכים יצירתיות בייצוג בבית המשפט ולמצוא פסקי דין שאפשר להיעזר בהם כדי להתקדם להישג משמעותי. לצד אלה יש לנו ניסיון והבנה רבה בצד הכלכלי כאשר לזוג יש נכסים, חברות, אופציות ועוד – דברים שיש להתחשב בהם ולהבין כיצד לטפל בהם.

כל אלה הן אבני יסוד בחיים המקצועיים של הנפשות הפועלות במשרדנו. הבטחנו לעצמנו וללקוחות להיות מוכנים לכל דיון, לכל פגישה ותרחיש. להיות מוכנים ודרוכים תמיד. זה סוד ההצלחה בניהול תיק גירושין על כל ההיבטים המורכבים שבו (משמורת, רכוש, קביעת דמי מזונות וכו').

הבטחנו גם לפעול בהתאם לאינטרס של הלקוחות בלבד – לא נמשוך את התהליכים, לא נעשה בכוונה דבר שיגרור את המאבק לבית המשפט ולהתנהלות של שנים ארוכות ומייסרות.

אנו משלבים יכולת משפטית גבוהה, הקפדה על פרטים ולא נעולים על שיטה אחת. לא תמיד לוחמניים, לא מנסים להתפשר מראש. מנהלים אסטרטגיה מדוייקת על פי המצב בפועל ומבינים שהדברים משתנים ומקבלים זוויות נוספות בכל תקופה.

אנו מבינים שמאחורי כל תיק גירושין או מאבק ירושה משפחתי יש אנשים ולרוב גם ילדים. נביא הישגים בתיק תוך הבנה שהחיים נמשכים  ושהלקוח צריך לנהל מערכות יחסים מול מי שניהל מולו מאבק משפטי, גם למחרת ההחלטה בבית המשפט.

זה לא אומר שנוותר. נילחם למען הלקוח/ה בכל האמצעים שעומדים לרשותנו ובדרכים יצירתיות, חדשות ומרתקות. אבל להביא תוצאות אפשר בכמה דרכים. כשאפשר להשיג הישג משפטי מבלי שהלקוח והצד השני יתרסקו, נבחר באופציה זו. ותמיד, תמיד יהיו לנגד עינינו הילדים והמשפחה שנגררת לתוך ההמולה.

האדם לפני הניצחון.

פגישת ייעוץ מקדימה – שלב קריטי למניעת נזקים בתהליך הגירושין ומאבק הירושה

הליך הגירושין אינו הליך משפטי "קלאסי". הוא דורש התמודדות עם רגישויות רבות הכרוכות בפירוק התא המשפחתי ויצירת מציאות חדשה ולא מוכרת בכל הרבדים – רגשיים, חברתיים, זוגיים, כלכליים ומשפחתיים.

פגישת ייעוץ עם עו"ד המתמחה בתחום דיני המשפחה היא צעד קריטי לפני פעולה. אנו נעניק ללקוחות תמונת מצב מלאה, עדכנית ובהירה לגבי מצבו הנוכחי. ננתח את השלכותיו של כל מהלך שיבצע. פגישת ייעוץ תמנע מכם לשגות ולצעוד בכיוון שיזיק בניהול ההליך ובתוצאה הסופית. יש חשיבות רבה לדרך בה מתבצע הליך הפרידה והייעוץ הראשוני חוסך כאב רב וכמובן, כסף.

במהלך פגישת הייעוץ ניתן להבין את ההתכנות לקיום משא ומתן והסיכוי להגעה להסכם גירושין, בכדי להימנע מהליכים משפטיים. על כן, מוטב לקבל ייעוץ להליך גירושין מוקדם ככל הניתן, טרם קבלת ההחלטה על פרידה או פירוק התא המשפחתי.

חזון המשרד

אסטרטגיה

אנו ננהל כל תיק על פי אסטרטגיה שתביא את הלקוח לרשום הישג משפטי. נגדיר את המצב מראש, ננתח את האפשרויות הקיימות, נבחר טקטיקה ונפעל ביצירתיות, אכפתיות ומעורבות גבוהה.

חרטנו על דגלנו את היחס האישי ואת שיתוף הלקוח/ה בכלל האפשרויות. היכולת לשתף את הלקוח/ה מראש, כבר בשלב טרום ההחלטה לנקוט בפעולה משפטית, יוצרת מערכת אמון חזקה בין משרדנו ללקוחות. משרדנו הוא ליטיגטור (מייצג בבתי משפט) מוביל ולצד זאת גם מארח את הלקוחות בחדר ישיבות דמוי סלון ביתי ובו אווירה המאפשרת גישה שתוביל להסכם שבו כולם יוצאים מנצחים. הכול נעשה מתוך מחשבה לאפשר לסכסוך להסתיים תוך יצירת פתיחות רגשית והקשבה אצל הצדדים. אנו זוכרים כי לעיתים הצדדים הם אחים בתיקי ירושה או בני זוג שמגדלים ילדים, גם אם בנפרד כרגע.

בפגישת ההיכרות הראשונה משרדנו מאפשר ללקוח להבין את כלל האפשרויות העומדות בפניו בדיוק ובפירוט על מנת שתהיה בפניו תמונת מצב אמיתית ומלאה, ולתת לו בחירה מושכלת בדרך המדוייקת עבורו.

ליווי הלקוחות עד לקו הסיום

בניהול תיקי משפחה ובפרט בתיק גירושין, יש משמעות עצומה להפרדה בין עיקר ותפל למען בניית אסטרטגיה נכונה לזירוז הפתרון. לנגד עינינו עומד הרצון ללוות לקוח/ה עד לסיום התיק תוך קיצור הזמנים, צמצום הפגיעה בצדדים ובילדים, שמירה על האינטרסים ומבט אל העתיד. אחרי הכול, בן/בת הזוג שמהם ניפרד, לא ייעלמו מחיינו ושיתוף הפעולה מולם בנוגע לילדים המשותפים, יהיה חשוב ומשמעותי בעתיד. הכלל הנהוג – אסור להכניע את הצד השני בנוק אאוט ויש לנווט אל הפתרון הרצוי תוך שמירה על הכבוד והמסגרת המשפחתית.

במהלך חיי תיק משפטי יש נקודות זמן קריטיות ומומנטום שבו עוה"ד המייצג חייב לגלות מקצוענות וקשב רב לסיטואציה. השילוב בין בקיאות מלאה בתחום דיני המשפחה, לצד הבנה כלכלית ויכולת ניהול מו"מ חכם השומר על המסגרת המשפחתית – מאפשר להליך המשפטי להסתיים בהצלחה ותוך פרק זמן סביר.

פעילות חוץ משפטית ואקדמית

מעבר לפעילות הישירה של משרדנו עבור לקוחות, אנו יוזמים מהלכים מקצועיים בתחום.

  • בשנת 1996, עם הקמת ביהמ"ש לענייני משפחה, הקים עו"ד ירקוני את פורום עורכי הדין לענייני משפחה בלשכת עורכי הדין והיה מעורב בחקיקת חוק בית המשפט לענייני משפחה והקמתו.
  • עו"ד ירקוני יזם והוציא לפועל את 12 הכנסים הראשונים הייחודיים של לשכת עורכי הדין לעוסקים בתחום דיני המשפחה, בין השנים 1998-2011.
  • עו"ד ירקוני שימש עורך ראשי יחד עם כבוד השופט שמואל בר יוסף (ביהמ"ש לענייני משפחה ת"א), הקים ויזם את כתב העת "עט ומשפחה", שבאותן שנים, היה המקור היחידי לפרסום תמציות פסיקת בתי המשפט לענייני משפחה ובית המשפט המחוזי שהתנהלו בדלתיים סגורות ולא התפרסמו בשום דרך.
  • משרדנו לקח חלק בקידום חקיקה בתחום דיני המשפחה והירושה ובהגשת הצעות חוק בנושאי דיני ירושה.
  • המשרד פעל להקמת מיזם "המרכז למשפט המשפחה וליישוב סכסוכים", יחד עם בכירי עורכי הדין בתחום דיני המשפחה בישראל (עו"ד שמואל מורן ופרופ' דב פרימר), המציע תהליך המשלב גישור ובוררות, שאינו מוגבל לפתרונות נוקשים.
  • משרדנו לוקח חלק משמעותי, הן ברמה האקדמאית והן ברמה הפרקטית, בימי עיון והשתלמויות מקצועיות מטעם לשכת עורכי הדין וביזמות של כנסים פרטיים.